Anasayfa » Bilgi » Çöp vergisi kiracı mı öder?
Çöp vergisi kiracı mı öder?

Çöp vergisi kiracı mı öder?

Çöp vergisi kiracı mı öder sorusunun cevabını sizler için araştırdık. İşyerleri için çöp vergisi yılda 2 taksit şeklinde belediyelere ödeniyor. Çevre temizlik vergisi 2018 ödeme 1. taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirildi ve 2. taksit ödemeleri Kasım ayında yapılacak. 

Konutlar için ödenmesi gereken çöp vergisi su faturasına yansıtılarak ödeniyor. Su faturasına yansıtılan çöp vergisi, su tüketim miktarı baz alınarak metreküp başına belirlenen fiyat tarifesi ile belirleniyor. Yani konutlar su faturasını öderken aynı zamanda çöp vergilerini de ödüyor.

Çöp vergisi kiracı mı öder sorusunun cevabı şu şekilde; Çevre ve temizlik vergisi konut, işyeri ve diğer yapıları kullanan kişiler tarafından ödeniyor. Yani çevre temizlik vergisi kiracıya mı ait sorusunun cevabı; eğer konut veye işyerini kullanan kişi kiracı ise ödemeyi kiracı yapar.

Çevre temizlik vergisi olarak da bilinen çöp vergisi, konut, işyeri veya diğer şekillerde kullanılan binaların faydalandığı çevre temizlik hizmeti adına ödenen vergiye denir. ​Belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan binalardan alınan çevre temizli vergisi ödeme şekilleri birbirinden farklılık gösteriyor.

Çöp vergisi kiracı mı öder sorusu ile ilgili gelişmeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.
Çöp vergisi nedir sorusunun cevabı için Bilgi Almak İçin Arayınız.

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com