Anasayfa » Toki » Dinar TOKİ başvuruları bugün başlıyor!
Dinar TOKİ başvuruları bugün başlıyor!

Dinar TOKİ başvuruları bugün başlıyor!

Afyonkarahisar Dinar 3. etap Toplu Konut projesi kapsamında inşa edilen Dinar TOKİ başvuruları bugün başlıyor.

18 adet 2+1 alt gelir grubu ve 34 adet 3+1, 8 adet 4+1 orta gelir grubu konutun kuralı satışa sunulacağı Dinar TOKİ başvuruları 21 Kasım 2018’de başlayıp 23 Kasım 2018’de sona erecek. Afyon Dinar satılık TOKİ Evleri konut alıcılarına sunulacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Dinar 3. etap TOKİ Evleri projesin yer alan konutların başvuruları TC. Ziraat Bankası AŞ. Dinar/Afyonkarahisar şubesi tarafından kabul edilecek.

Alt gelir grubu başvuru şartları;
1. T.C. vatandaşı olması,
2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,
-Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
-Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç
3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
– Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4500.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4500.00TL olması gerekmektedir.)
5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır

Dinar TOKİ Evleri kura tarihi için Bilgi Almak İçin Arayınız.
Dinar TOKİ Evleri kura sonuçları için Bilgi Almak İçin Arayınız.
Dinar TOKİ Evleri sözleşme imzalama tarihi için Bilgi Almak İçin Arayınız.
Dinar TOKİ Evleri alt gelir grubu satış duyurusu için Bilgi Almak İçin Arayınız.
Dinar TOKİ Evleri orta gelir grubu satış duyurusu için Bilgi Almak İçin Arayınız.
Dinar TOKİ Evleri fiyatları için Bilgi Almak İçin Arayınız.

Dinar TOKİ başvuruları detaylarını sizler için derledik. Dinar TOKİ 3. etap başvuru ile ilgili gelişmeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com