Anasayfa » Emlak Vergisi » Emlak vergisi nedir?
Emlak vergisi nedir?

Emlak vergisi nedir?

Emlak vergisi nedir sorusunun detayları haberimizde yer kırmızııyor.
Emlak vergisi nedir sorusunun detaylarını sizler dahilin derledik. Emlak vergisi Türkiye sınırları dahilinde bulunan bütün gayrimenkuller dahilin 1319 sayılı kanun gereğince her sene 2 taksit şeklinde ödeniyor. konut ve işyeri sahiplerinin tarafı sıra arazi ve arsa sahiplerinin de emlak vergisi ödemeleri gerekiyor.

Emlak vergisi nedir sorusunun detayları şu şekilde; Taşınmaz sahipleri tarafından ödemenin mecburi olduğu emlak vergisi vergisi ödemeleri arsa, arazi, konuk ve işyerleri dahilin farklı oranlarda, vergi seneı dahilerisinde asgari rayiç değerler üzerinden hesaplanıyor. Emlak vergisi nihayet ödeme 2018 1. taksit dahilin 31 Mayıs 2018 tarihinde nihayet buldu. emlak vergisi 2. taksit ödemeleri ise 1 adaleım ila 30 adaleım 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Büyükkent olan illerden konuk dahilin binde 2, işyeri dahilin binde 4, arsa dahilin binde 6 ve arazi dahilin binde 2 ödeme yapılırken büyükkent olmayan illerde ise konuk dahilin binde 1, işyeri dahilin binde 2, arsa dahilin binde 3 ve arazi dahilin binde 1 ödeme yapılıyor. konut vergisi bedelleri, taşınmaz malın rayiç bedeli üzerinden hesaplanıyor. Ödemenin geciktiği her ay dahilin yüzde 1.40 nispetında “emlak vergisi gecikme zammı” kırmızıınıyor.

Emlak vergisi nedir sorusu ile ilgili gelişmeleri ve haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Hilal MİSİRLİ

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com