Anasayfa » İmar » İmar affı online hesaplama!
İmar affı online hesaplama!

İmar affı online hesaplama!

İmar affı online hesaplama ile ilgili detayları sizler için araştırdık. Yaklaşık 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışı müracaatları devm ediyor. 

Yapılacak başvuru için yapı maliyeti, arsa emlak değeri toplamı üzerinden konutlarda yüzde 3, ticari yapılarda ise yüzde 5 olarak yatırılacak. Tapuda yapılacak her işlem için (Cins değişikliği, kat mülkiyeti kurulması gibi) ödenen bedel kadar bir bedel daha ödenecek ve ödemeleri taksit yapılmayacak.

İmar affı online hesaplama detayları şu şekilde; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan her yapı türü için ayrı hesaplama seçeneğinin bulunduğu imar barışı hesaplama robotu için Bilgi Almak İçin Arayınız.

8 Haziran 2018 tarihinde başlayan imar affı başvuruları 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunan kişiler 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt bedellerini ödeyebilecek. Yapı Kayıt Belgesi verilen yapılar için daha önce alınmış olan yıkım kararları ile tahsil edilemeyen idari para cezaları iptal edilecek. 

İmar affı online hesaplama detaylarını sizler için araştırdık. İmar affı hesaplaması nasıl yapılır sorusu ile ilgili gelişmeleri ve haberleri takip etmek için  Emlak Haberleri Emlak Haber

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com