Anasayfa » İmar » İmar barışı başvuruları ve ödemeleri bu gün sona eriyor!
İmar barışı başvuruları ve ödemeleri bu gün sona eriyor!

İmar barışı başvuruları ve ödemeleri bu gün sona eriyor!

İmar barışı uzatıldı! detaylar için Bilgi Almak İçin Arayınız

Mülk sahipleri tarafından yoğu talep gören imar barışı müracaatları ve ödemeleri bu gün sona eriyor.

İmar affı ne zfakatn bitiyor ?
Toplamda 9.5 milyon müracaat sayısına ulaşılan imar barışı müracaatları ve imar barışı ödemeleri bu gün sona eriyor. Uzatılan tarih ile birlikte imar barışı müracaat ve ödeme süresi 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle son bulunuyor. Yani imar affı ödeme son günü bu gün.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından onaylanan imar affı müracaat süresi uzatıldı kararı ile yapı kayıt belgesi son tarih 31 Aralık 2018 olarak belirlenmişti. Bu kapsamda imar affı müracaat ve ödemeleri yılın son gününde bitiyor. İmar barışı yani imar affı ile imar planı bulunmayan veya imara aykırı yapılan yapılar yasal bir statüye kavuşuyor.

14 ila 15 milyon kişinin müracaat yapması beklenen imar barışı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı ek inşaat alanları içeren tüm yapıları kapsayacak. Vatandaşlar ‘Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu’ aracılığıyla müracaatlarını yapacak. İnşaat halindeki yapılarda 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla bitmiş kısımları için ilave inşaat alanı ihdas etmemek şartıyla yapı kayıt belgesi alabilecek. Bu şekilde yapı kayıt belgesi verilen kısımların eksik inşaat işleri tfakatmlanabilecek.  

İmar barışı müracaatları detaylarını sizler için derledik. imar barışı müracaatları ne zfakatn son ile ilgili gelişmeleri ve haberleri takip etmek için  Emlak Haberleri Emlak Haber

İmar barışı uzatma kararı verilirse tüm detaylar ’emlaksayfası.com.tr’de yer alacak.

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com