Anasayfa » İmar » İmar barışında süre 6 ay uzatıldı!
İmar barışında süre 6 ay uzatıldı!

İmar barışında süre 6 ay uzatıldı!

Mülk sahipleri tarafından yoğu talep gören imar barışında süre 6 ay uzatıldı.

İmar barışı uzatıldı!
Bu gün sona erecek olan imar barışı müracaat ve ödeme süreleri 6 ay uzatıldı. Emlak barışı uzatıldı kararı ile müracaatların 14 ila 15 milyon kişiye çıkması bekleniyor. Şimdiye kadar toplamda 9.5 milyon müracaat sayısına ulaşılan imar barışı son ödeme tarihi uzatıldı mı sorusunun cevabı da belli olmuş oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından onaylanan imar affı müracaat süresi uzatıldı kararı ile yapı kayıt belgesi son tarih 31 Aralık 2018 olarak belirlenmişti. 2. kez uzatma kararı verilen imar affı ile imar planı bulunmayan veya imara aykırı yapılan yapılar yasal bir statüye kavuşuyor.

İmar barışı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı ek inşaat alanları içeren tüm yapıları kapsayacak. Vatandaşlar ‘Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu’ aracılığıyla müracaatlarını yapacak. İnşaat halindeki yapılarda 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla bitmiş kısımları için ilave inşaat alanı ihdas etmemek şartıyla yapı kayıt belgesi alabilecek. Bu şekilde yapı kayıt belgesi verilen kısımların eksik inşaat işleri tfakatmlanabilecek.  

İmar affı uzadımı sorusunun detaylarını sizler için derledik. İmar barışı son dakika ile ilgili gelişmeleri ve haberleri takip etmek için  Emlak Haberleri Emlak Haber

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com