Anasayfa » Konut Kredisi » Konut kredisi ara ödeme hakkında tüm bilgiler!
Konut kredisi ara ödeme hakkında tüm bilgiler!

Konut kredisi ara ödeme hakkında tüm bilgiler!

konut kredisi fasıla ödeme hakkında bütün bilgiler haberimizde yer kırmızııyor.
konut kredisi fasıla ödeme hakkında bütün bilgileri sizler dahilin fasılaştırdık.  Vade yükseldikçe faizlerinde yükseldiği konut kredisini kullanan kişilerin kafalarına bazı sorular takılıyor. konut sahibi olmak isteyen kişiler beğendikleri ve almak istedikleri eve para paraları yetmediği dahilin konut kredisi kullanıyor.

konut kredisi fasıla ödeme hakkında net bir bilgi vermek gerekirse; Aylık taksit ödemeleri dışında fazladan yapılan bir kredi ödemesi diyebiliriz. 

konut kredisi ödemeleri yapılırken farklı seçenekler kredi kullanıcılarına sunuluyor. Aylık eşit taksitlerle ödeme, artan taksitlerle ödeme ya da esnek olarak ödeme gibi seçeneklerin bulunduğu konut kredisi konut alacakların imdadına yetişiyor. konut kredisi aylık taksit ödemeleri, her ay ödeyeceğiniz kredi anaparası ile bankayla anlaştığınız oranda nema tutarının toplanması ile bulunur. Peki fasıla ödemenin avantajları nelerdir?

İşte konut kredisi fasıla ödeme avantajları;
– fasıla ödeme yapıldığı taktirde taksit sayısında düşüş olur,
– İyi bir miktarda fasıla ödeme yapıldığında taksit sayının tarafında ödenen nema tutarı da azalır,
–  fasıla ödemeleri önceden belirleyip, doğru bir planlama yapmak gerekir. ama elinize biranda toplu para geçtiyse düzensiz şekilde de fasıla ödeme yapılabilir.

konut kredisi fasıla ödeme cezası nedir?
konut kredisi ödeme planında yer almayan bir zamanda fasıla ödeme yapıldığı taktirde banka konut kredisi fasıla ödeme cezası talep eder. fasıla ödeme cezası, ödeme planı dışına çıkıldığı ve bankanın nema gelirinin rüyamesine neden olunduğu dahilin uygulanır.

konut kredisi fasıla ödeme cezası ne kadar?
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen konut kredisi fasıla ödeme cezası nispetı konut kredisinin kalan vadesi 36 aydan düşükse yüzde 1, 36 aydan fazlaysa yüzde 2 nispetında uygulanır.

Hilal MSİRİLİ

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Tema Tasarım | Osgaka.com