Anasayfa » Kentsel Dönüşüm » Meram kentsel dönüşüm 2018!
Meram kentsel dönüşüm 2018!

Meram kentsel dönüşüm 2018!

Konya’nın Meram ilçesinde hayata geçirilen birçok proje arasında yer alan Meram kentsel dönüşüm 2018 detaylarını sizler için araştırdık.

Meram Belediyesi tarafından 6 ayrı bölgede toplam 1 milyon 400 bin metrekarelik alanda kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. İşte Meram kentsel dönüşüm 2018 detayları şu şekilde; İlçede Büyük Aymanas, Küçük Aymanas, Aksinne, Uluırmak, Turgut Reis ve Şükran Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. 

Büyük Aymanas kentsel dönüşüm , Küçük Aymanas kentsel dönüşüm, Turgut Reis kentsel dönüşüm
Turgut Reis Mahallesi, Büyük Aymanas, Küçük Aymanas mahalleleri ile bir arada toplam 53 hektarlık alan üzerinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesinde şu ana kadar 479 malik ile anlaşma sağlandı. Ayrıca kentsel dönüşüm projesinde 1. etapta uzlaşma görüşmeleri ve 1. etap tapu devirleri hızla sürüyor.

Ayrıca şu anda Küçük Aymanas Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında Aymanas Evleri projesi hayata geçiriliyor. 29 bin 700 metrekare arsa üzerinde toplam 448 adet konut olacak şekilde inşa edilen projede 135 metrekare 2+1, 160 metrekare 3+1 daireler bulunuyor.​ Detaylı bilgi için Bilgi Almak İçin Arayınız

Aksinne Mahallesi kentsel dönüşüm 
1. etap imar planları onaylanan Aksinne kentsel dönüşüm projesinde yakın zamanda temel atma töreni yapılacak. 210 bin metrekarelik toplam alana sahip olan Aksinne Mahallesi kentsel dönüşüm projesinde 1. etapta yıkımlar tamamlandı.

Uluırmak Mahallesi kentsel dönüşüm
27 hektar alana sahip olan Konya Meram Uluırmak kentsel dönüşüm projesi Tarihi Bedesten Çarşısının yanı başında konumlandırılacak. 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla “Riskli Alan” ilan edilen Uluırmak Ali Hoca, Uluırmak Saka ve Fahrünnisa Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında yenileniyor. 

Şükran Mahallesi kentsel dönüşüm
16,5 hektar büyüklüğünde proje alanına sahip olan Şükran kentsel dönüşüm projesi Tarihi Bedesten Çarşısı’nın yanında yer alıyor. Konya’nın Meram ilçesinde konumlandırılan kentsel dönüşüm projesinde 1. etapta imar planları onaylandı.

Meram kentsel dönüşüm 2018 detayları ve Meram kentsel dönüşüm haberleri ile ile ilgili gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Konut Proje Haberleri / Emlak Haberleri

 

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com